2019/1 Staj Başlatma Sınavına İlk Defa Katılacaklar Başvuru İçin İşlemleri

1. Staja Başlatma sınavına ilk kez başvuru yapmak isteyen aday, bulunduğu ilin ya da bölgenin bağlı olduğu Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odasına gitmeden önce başvuru bedellerini öder ve gerekli olan evrakları hazırlar.

2.  Evraklarınız hazırladıysanız TEOS Sistemine de kayıt olmanız gerekmektedir. Odalarda yoğunluk olabileceğinden dolayı gitmeden önce başvuru yapmanızı tavsiye ederim.

3. Başvuru bedellerini TEOS sistemi üzerinden kredi kartınızla yapabilirsiniz. Eğer bankadan ödeyecekseniz bir gün öncesinden yatırmanızı tavsiye ederim işlemlerinizi hızlandıracaktır.

4.  maddede girilen bilgilerin doğru olması durumunda (T.C.  Kimlik Nüfus Vatandaşlık İşlerinden kontrol edilir.) ilgili adayın kimlik, kütük ve ev adresi bilgilerinin siteme eklendiğine dair “Kayıt Durumu” ekranında bilgilendirme mesajı çıkar.Adayın, eksik ücret  yatırması durumunda “Bakiye Bilgisi” ekranın en alt satırında “Bakiyenizde Yeterince Para Miktarı Bulunmamaktadır. Lütfen gerekli para yatırma işlemlerini yapınız” uyarısı gösterilir.

5. Adayın, eksik ücret  yatırması durumunda “Bakiye Bilgisi” ekranın en alt satırında “Bakiyenizde Yeterince Para Miktarı Bulunmamaktadır. Lütfen gerekli para yatırma işlemlerini yapınız” uyarısı gösterilir.

7. Tüm işlemlerini eksiksiz yaptıktan sonra ön başvuru kaydı gerçekleşmiş olur. “Staja Başlatma Sınavı Ön Başvuru Formu” menüsünü tıklayarak Ön Başvuru Formu’nun renkli ve fotoğraflı olarak yazıcı çıktısını alır  (Ön başvuru formunu alabilmeniz için bilgisayarınızda Adobe Reader programının yüklü olması gerekir.), imzalar ve aşağıda bulunan evraklar ile birlikte ikamet ettiği ilin ya da bölgenin bağlı olduğu Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odasına başvuruda bulunur. Gerekli olan evraklar için tıklayın

One thought on “2019/1 Staj Başlatma Sınavına İlk Defa Katılacaklar Başvuru İçin İşlemleri

Bir yanıt yazın